157 | Adaptive Sporesinger | Dave Kendall | Green | C | Phyrexia: All Will Be One |
89 | Agent Frank Horrigan | Wisnu Tan | Black/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
405 | Agent Frank Horrigan | Wisnu Tan | Black/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
94 | Atomize | Josu Solano | Black/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
338 | Atomize | Robin Olausson | Black/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
10 | Atraxa, Praetors' Voice | Victor Adame Minguez | White/Blue/Black/Green | M | Commander Anthology 2018 |
28 | Atraxa, Praetors' Voice | Victor Adame Minguez | White/Blue/Black/Green | M | Commander 2016 |
33 | Atraxa, Praetors' Voice | Justin & Alexis Hernandez | White/Blue/Black/Green | M | March of the Machine Multiverse Legends |
190 | Atraxa, Praetors' Voice | Victor Adame Minguez | White/Blue/Black/Green | M | Double Masters |
353 | Atraxa, Praetors' Voice | Kev Walker | White/Blue/Black/Green | M | Double Masters |
85 | Blightbelly Rat | Yeong-Hao Han | Black | C | Phyrexia: All Will Be One |
289 | Blightbelly Rat | Flavio Girón | Black | C | Phyrexia: All Will Be One |
159 | Bloated Contaminator | Johann Bodin | Green | R | Phyrexia: All Will Be One |
389 | Bloated Contaminator | Johann Bodin | Green | R | Phyrexia: All Will Be One |
154 | Bloom Hulk | Even Amundsen | Green | C | War of the Spark |
2 | Brimaz, Blight of Oreskos | Uriah Voth | White/Black | M | March of the Machine Commander |
89 | Brimaz, Blight of Oreskos | Uriah Voth | White/Black | M | March of the Machine Commander |
135 | Brimaz, Blight of Oreskos | Uriah Voth | White/Black | M | March of the Machine Commander |
68 | Brokers Confluence | Brian Valeza | White/Blue/Green | R | Streets of New Capenna Commander |
168 | Brokers Confluence | Brian Valeza | White/Blue/Green | R | Streets of New Capenna Commander |
124 | Cacophony Scamp | Svetlin Velinov | Red | U | Phyrexia: All Will Be One |
161 | Cankerbloom | Nicholas Gregory | Green | U | Phyrexia: All Will Be One |
294 | Cankerbloom | Jenn Ravenna Tran | Green | U | Phyrexia: All Will Be One |
7 | Carnival Elephant Meteor | Larissa Hasenheit, Mina Jeon, Daria Sergeyeva, Sam Burley | | C | Unfinity |
162 | Carnivorous Canopy | John Di Giovanni | Green | C | Phyrexia: All Will Be One |
63 | Contagion Clasp | Anthony Palumbo | | U | Duel Decks: Elspeth vs. Tezzeret |
129 | Contagion Clasp | Anthony Palumbo | | U | Phyrexia: All Will Be One Commander |
144 | Contagion Clasp | Anthony Palumbo | | U | Scars of Mirrodin |
229 | Contagion Clasp | Zuzanna Wużyk | | U | Magic The Gathering—Fallout |
391 | Contagion Clasp | Anthony Palumbo | | B | Time Spiral Remastered |
145 | Contagion Engine | Daarken | | R | Scars of Mirrodin |
164 | Contagious Vorrac | Maxime Minard | Green | C | Phyrexia: All Will Be One |
17 | Contaminant Grafter | Lars Grant-West | Green | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
55 | Contaminant Grafter | Lars Grant-West | Green | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
46 | Contentious Plan | Eric Deschamps | Blue | C | War of the Spark |
165 | Copper Longlegs | Nicholas Gregory | Green | C | Phyrexia: All Will Be One |
103 | Core Prowler | Dave Allsop | | U | Mirrodin Besieged |
158 | Courage in Crisis | Micah Epstein | Green | C | War of the Spark |
278 | Courage in Crisis | Micah Epstein | Green | C | Commander Masters |
91 | Drown in Ichor | Tiffany Turrill | Black | U | Phyrexia: All Will Be One |
147 | Everythingamajig (a) | Chris Seaman | | R | Unstable |
65 | Evolution Sage | Simon Dominic | Green | U | Zendikar Rising Commander |
108 | Evolution Sage | Simon Dominic | Green | U | Phyrexia: All Will Be One Commander |
159 | Evolution Sage | Simon Dominic | Green | U | War of the Spark |
240 | Evolution Sage | Simon Dominic | Green | U | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
287 | Evolution Sage | Simon Dominic | Green | U | Streets of New Capenna Commander |
168 | Expand the Sphere | Sergey Glushakov | Green | U | Phyrexia: All Will Be One |
49 | Experimental Augury | Donato Giancola | Blue | C | Phyrexia: All Will Be One |
278 | Experimental Augury | Donato Giancola | Blue | C | Phyrexia: All Will Be One |
201 | Ezuri, Stalker of Spheres | Fariba Khamseh | Blue/Green | R | Phyrexia: All Will Be One |
317 | Ezuri, Stalker of Spheres | JungShan | Blue/Green | R | Phyrexia: All Will Be One |
15 | Filigree Vector | Lorenzo Mastroianni | White | R | March of the Machine Commander |
102 | Filigree Vector | Lorenzo Mastroianni | White | R | March of the Machine Commander |
52 | Flux Channeler | Heonhwa Choe | Blue | U | War of the Spark |
847 | Flux Channeler | Heonhwa Choe | Blue | U | Commander Masters |
25 | Fuel for the Cause | Steven Belledin | Blue | C | Mirrodin Besieged |
52 | Gitaxian Anatomist | Sam Wolfe Connelly | Blue | C | Phyrexia: All Will Be One |
20 | Glistening Sphere | Tuan Duong Chu | | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
58 | Glistening Sphere | Tuan Duong Chu | | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
17 | Grateful Apparition | Izzy | White | U | War of the Spark |
73 | Grateful Apparition | Izzy | White | U | Phyrexia: All Will Be One Commander |
202 | Grateful Apparition | Izzy | White | U | Streets of New Capenna Commander |
824 | Grateful Apparition | Izzy | White | U | Commander Masters |
63 | Grim Affliction | Erica Yang | Black | C | New Phyrexia |
84 | Grim Affliction | Erica Yang | Black | C | Modern Masters 2015 Edition |
271 | Guildpact Informant | Randy Gallegos | Blue | C | War of the Spark |
96 | Gulping Scraptrap | Mike Franchina | Black | C | Phyrexia: All Will Be One |
200 | Huatli's Raptor | Randy Vargas | White/Green | U | War of the Spark |
56 | Ichormoon Gauntlet | Tiffany Turrill | Blue | M | Phyrexia: All Will Be One |
5 | Inexorable Tide | Dave Kendall | Blue | R | Historic Anthology 2 |
35 | Inexorable Tide | Dave Kendall | Blue | R | Scars of Mirrodin |
49 | Inexorable Tide | Dave Kendall | Blue | R | Modern Masters 2015 Edition |
177 | Inexorable Tide | James Bousema | Blue | R | Magic The Gathering—Fallout |
460 | Inexorable Tide | James Bousema | Blue | R | Magic The Gathering—Fallout |
156 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
248 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | War of the Spark |
339 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
409 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | March of the Machine Commander |
410 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | Streets of New Capenna Commander |
464 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | Ravnica Remastered |
1007 | Karn's Bastion | Adam Paquette | | R | Commander Masters |
48 | Kiora's Dambreaker | Mathias Kollros | Blue | C | Ravnica Remastered |
58 | Kiora's Dambreaker | Mathias Kollros | Blue | C | War of the Spark |
23 | Martyr for the Cause | Zoltan Boros | White | C | War of the Spark |
205 | Merfolk Skydiver | Sara Winters | Blue/Green | U | War of the Spark |
277 | Merfolk Skydiver | Sara Winters | Blue/Green | U | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
62 | Mesmerizing Dose | Konstantin Porubov | Blue | C | Phyrexia: All Will Be One |
111 | Mutational Advantage | Maxim Kostin | Blue/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
422 | Mutational Advantage | Maxim Kostin | Blue/Green | R | Magic The Gathering—Fallout |
8 | Norn's Choirmaster | Jason A. Engle | White | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
46 | Norn's Choirmaster | Jason A. Engle | White | R | Phyrexia: All Will Be One Commander |
63 | Park Heights Maverick | Daarken | Green | R | Streets of New Capenna Commander |
163 | Park Heights Maverick | Daarken | Green | R | Streets of New Capenna Commander |
87 | Plaguemaw Beast | Whit Brachna | Green | U | Mirrodin Besieged |
172 | Planewide Celebration | Wisnu Tan | Green | R | War of the Spark |
173 | Pollenbright Druid | Matt Stewart | Green | C | War of the Spark |
312 | Pollenbright Druid | Matt Stewart | Green | C | Commander Masters |
37 | Radstorm | Salvatorre Zee Yazzie | Blue | R | Magic The Gathering—Fallout |
329 | Radstorm | Tim Brumley | Blue | R | Magic The Gathering—Fallout |
141 | Recon Craft Theta | Jarel Threat | | R | Magic The Gathering—Fallout |
436 | Recon Craft Theta | Jarel Threat | | R | Magic The Gathering—Fallout |
67 | Reject Imperfection | David Astruga | Blue | U | Phyrexia: All Will Be One |
45 | Ripples of Potential | Sam Hogg | Blue | R | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
77 | Ripples of Potential | Sam Hogg | Blue | R | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
213 | Roalesk, Apex Hybrid | Svetlin Velinov | Blue/Green | M | War of the Spark |
349 | Roalesk, Apex Hybrid | Svetlin Velinov | Blue/Green | M | Streets of New Capenna Commander |
107 | Scheming Aspirant | Lauren K. Cannon | Black | U | Phyrexia: All Will Be One |
68 | Serum Snare | Lauren K. Cannon | Blue | U | Phyrexia: All Will Be One |
173 | Smell Fear | Cristi Balanescu | Green | C | Modern Horizons 2 |
56 | Spread the Sickness | Jaime Jones | Black | C | Mirrodin Besieged |
98 | Spread the Sickness | Jaime Jones | Black | U | Modern Masters 2015 Edition |
242 | Staff of Compleation | Igor Krstic | | M | Phyrexia: All Will Be One |
45 | Steady Progress | Efrem Palacios | Blue | C | Scars of Mirrodin |
58 | Steady Progress | Efrem Palacios | Blue | C | Modern Masters 2015 Edition |
229 | Sword of Truth and Justice | Chris Rahn | | M | Modern Horizons |
217 | Tainted Observer | Johann Bodin | Blue/Green | U | Phyrexia: All Will Be One |
71 | Tekuthal, Inquiry Dominus | Martin de Diego Sádaba | Blue | M | Phyrexia: All Will Be One |
302 | Tekuthal, Inquiry Dominus | Dominik Mayer | Blue | M | Phyrexia: All Will Be One |
21 | Tezzeret's Gambit | Jason Felix | Blue | R | Strixhaven Mystical Archive |
47 | Tezzeret's Gambit | Karl Kopinski | Blue | U | New Phyrexia |
51 | Tezzeret's Gambit | Karl Kopinski | Blue | U | Commander Anthology 2018 |
63 | Tezzeret's Gambit | Karl Kopinski | Blue | U | Modern Masters 2015 Edition |
98 | Tezzeret's Gambit | Karl Kopinski | Blue | U | Commander 2019 |
99 | Tezzeret's Gambit | Karl Kopinski | Blue | U | Commander 2016 |
235 | Tezzeret's Gambit | Karl Kopinski | Blue | R | Streets of New Capenna Commander |
185 | Thirsting Roots | WolfSkullJack | Green | C | Phyrexia: All Will Be One |
211 | Throne of Geth | Jana Schirmer & Johannes Voss | | U | Scars of Mirrodin |
301 | Throne of Geth | Jana Schirmer & Johannes Voss | | U | Double Masters |
47 | Thrummingbird | Efrem Palacios | Blue | U | Scars of Mirrodin |
52 | Thrummingbird | Efrem Palacios | Blue | U | Commander Anthology 2018 |
65 | Thrummingbird | Efrem Palacios | Blue | C | Modern Masters 2015 Edition |
72 | Thrummingbird | José Parodi | Blue | U | Phyrexia: All Will Be One |
100 | Thrummingbird | Efrem Palacios | Blue | U | Commander 2016 |
236 | Thrummingbird | Efrem Palacios | Blue | U | Streets of New Capenna Commander |
288 | Thrummingbird | Flavio Girón | Blue | U | Phyrexia: All Will Be One |
858 | Thrummingbird | Efrem Palacios | Blue | U | Commander Masters |
36 | Unbounded Potential | Iain McCaig | White | C | Modern Horizons 2 |
67 | Unbounded Potential | Iain McCaig | White | C | Commander Masters |
191 | Unnatural Restoration | Jeremy Wilson | Green | U | Phyrexia: All Will Be One |
181 | Urban Daggertooth | Randy Vargas | Green | C | Modern Horizons 2 |
112 | Vat Emergence | Andreas Zafiratos | Black | U | Phyrexia: All Will Be One |
193 | Venomous Brutalizer | Mike Jordana | Green | U | Phyrexia: All Will Be One |
219 | Venser, Corpse Puppet | Igor Kieryluk | Blue/Black | R | Phyrexia: All Will Be One |
324 | Venser, Corpse Puppet | Dominik Mayer | Blue/Black | R | Phyrexia: All Will Be One |
41 | Vexing Radgull | Josu Solano | Blue | U | Magic The Gathering—Fallout |
49 | Viral Drake | Lars Grant-West | Blue | U | New Phyrexia |
77 | Vivisurgeon's Insight | Adam Burn | Blue | C | Phyrexia: All Will Be One |
221 | Voidwing Hybrid | Abz J Harding | Blue/Black | U | Phyrexia: All Will Be One |
68 | Volt Charge | Jana Schirmer & Johannes Voss | Red | C | Duel Decks: Heroes vs. Monsters |
100 | Volt Charge | Jana Schirmer & Johannes Voss | Red | C | New Phyrexia |
155 | Volt Charge | Deruchenko Alexander | Red | C | Phyrexia: All Will Be One |
115 | Vraska, Betrayal's Sting | Chase Stone | Black | M | Phyrexia: All Will Be One |
326 | Vraska, Betrayal's Sting | Chase Stone | Black | M | Phyrexia: All Will Be One |
337 | Vraska, Betrayal's Sting | 山宗/SANSYU | Black | M | Phyrexia: All Will Be One |
38 | Wanderer's Strike | Sara Winters | White | C | War of the Spark |
69 | Wanderer's Strike | Sara Winters | White | C | Commander Masters |
117 | Whisper of the Dross | Eli Minaya | Black | C | Phyrexia: All Will Be One |
14 | Xavier Sal, Infested Captain | Bryan Sola | Blue/Black/Green | R | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
33 | Xavier Sal, Infested Captain | Bryan Sola | Blue/Black/Green | R | The Lost Caverns of Ixalan Commander |
110 | Yawgmoth, Thran Physician | Mark Winters | Black | M | Dominaria Remastered |
116 | Yawgmoth, Thran Physician | Mark Winters | Black | M | Modern Horizons |
315 | Yawgmoth, Thran Physician | Mark Winters | Black | M | Dominaria Remastered |
336 | Yawgmoth, Thran Physician | Mark Winters | Black | B | Time Spiral Remastered |
431 | Yawgmoth, Thran Physician | Greg Staples | Black | M | Dominaria Remastered |