174 | Burlfist Oak | Milivoj Ćeran | Green | U | Core Set 2021 |
46 | Chasm Skulker | Jack Wang | Blue | R | Magic 2015 Core Set |
85 | Chasm Skulker | Jack Wang | Blue | R | Commander 2016 |
214 | Chasm Skulker | Jack Wang | Blue | R | Streets of New Capenna Commander |
218 | Chasm Skulker | Jack Wang | Blue | R | March of the Machine Commander |
714 | Chasm Skulker | Jack Wang | Blue | R | Commander Legends: Battle for Baldur's Gate |
142 | Diviner's Wand | Wayne England | | U | Morningtide |
214 | Dream Trawler | Jesper Ejsing | White/Blue | R | Theros Beyond Death |
21 | Hoofprints of the Stag | Anthony S. Waters | White | R | Lorwyn |
67 | Hoofprints of the Stag | Anthony S. Waters | White | R | Commander 2016 |
90 | Hoofprints of the Stag | Anthony S. Waters | White | R | Ikoria Commander |
203 | Hoofprints of the Stag | Anthony S. Waters | White | R | Streets of New Capenna Commander |
194 | Horizon Chimera | Sam Burley | Blue/Green | U | Theros |
204 | Horizon Chimera | Sam Burley | Blue/Green | U | Commander 2016 |
59 | Jace's Erasure | Jason Chan | Blue | C | Magic 2011 |
60 | Jace's Erasure | Jason Chan | Blue | C | Magic 2012 |
272 | Jace's Projection | Darek Zabrocki | Blue | U | War of the Spark |
53 | Lorescale Coatl | Greg Staples | Blue/Green | U | Duel Decks: Elspeth vs. Kiora |
101 | Lorescale Coatl | Greg Staples | Blue/Green | U | Alara Reborn |
179 | Lorescale Coatl | Greg Staples | Blue/Green | U | Modern Masters 2015 Edition |
207 | Lorescale Coatl | Greg Staples | Blue/Green | U | Masters 25 |
221 | Lorescale Coatl | Greg Staples | Blue/Green | U | Core Set 2021 |
225 | Lorescale Coatl | Greg Staples | Blue/Green | U | Commander 2015 |
262 | Moonring Mirror | Christopher Rush | | R | Champions of Kamigawa |
55 | Nadir Kraken | Dan Scott | Blue | R | Theros Beyond Death |
112 | Nadir Kraken | Dan Murayama Scott | Blue | R | Murders at Karlov Manor Commander |
228 | Nadir Kraken | Dan Scott | Blue | R | March of the Machine Commander |
228 | Nadir Kraken | Dan Scott | Blue | R | Streets of New Capenna Commander |
192 | Niv-Mizzet, Parun | Svetlin Velinov | Blue/Red | R | Guilds of Ravnica |
207 | Niv-Mizzet, Parun | Svetlin Velinov | Blue/Red | R | Ravnica Remastered |
235 | Niv-Mizzet, Parun | Svetlin Velinov | Blue/Red | R | Outlaws of Thunder Junction Commander |
376 | Niv-Mizzet, Parun | Svetlin Velinov | Blue/Red | R | Ravnica Remastered |
438 | Niv-Mizzet, Parun | マルオユキヒロ/YUKIHIRO MARUO | Blue/Red | R | Ravnica Remastered |
851 | Niv-Mizzet, Parun | Svetlin Velinov | Blue/Red | R | Commander Legends: Battle for Baldur's Gate |
1 | Niv-Mizzet, the Firemind | Svetlin Velinov | Blue/Red | M | Duel Decks: Izzet vs. Golgari |
11 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | From the Vault: Dragons |
26 | Niv-Mizzet, the Firemind | Daarken | Blue/Red | R | Guild Kit: Izzet |
123 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | Guildpact |
182 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | Modern Masters 2015 Edition |
185 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | Commander 2017 |
210 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | Masters 25 |
225 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | Ikoria Commander |
467 | Niv-Mizzet, the Firemind | Todd Lockwood | Blue/Red | R | Ravnica Remastered |
61 | Ominous Seas | Vincent Proce | Blue | U | Ikoria: Lair of Behemoths |
60 | Oneirophage | Martina Pilcerova | Blue | U | Modern Horizons |
162 | Oneirophage | Martina Pilcerova | Blue | U | Jumpstart |
331 | Oneirophage | Martina Pilcerova | Blue | U | Jumpstart 2022 |
68 | Psychic Corrosion | Bastien L. Deharme | Blue | U | Core Set 2019 |
44 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | The Brothers' War Retro Artifacts |
107 | Psychosis Crawler | Isis | | R | The Brothers' War Retro Artifacts |
126 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Mirrodin Besieged |
215 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Conspiracy: Take the Crown |
217 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Commander 2018 |
234 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Murders at Karlov Manor Commander |
248 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Ikoria Commander |
263 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Commander 2015 |
267 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Commander 2016 |
371 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | March of the Machine Commander |
792 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Jumpstart 2022 |
869 | Psychosis Crawler | Stephan Martiniere | | R | Commander Legends: Battle for Baldur's Gate |
212 | Queza, Augur of Agonies | Josh Hass | White/Blue/Black | U | Streets of New Capenna |
326 | Queza, Augur of Agonies | Julie Dillon | White/Blue/Black | U | Streets of New Capenna |
391 | Queza, Augur of Agonies | Julie Dillon | White/Blue/Black | U | Streets of New Capenna |
14 | Shabraz, the Skyshark | Paul Scott Canavan | White/Blue | M | Ikoria Commander |
107 | Sheoldred, the Apocalypse | Chris Rahn | Black | M | Dominaria United |
290 | Sheoldred, the Apocalypse | Joe Esposito | Black | M | Dominaria United |
331 | Sheoldred, the Apocalypse | Joe Esposito | Black | M | Dominaria United |
369 | Sheoldred, the Apocalypse | Chris Rahn | Black | M | Dominaria United |
99 | Sliv-Mizzet, Hivemind (playtest) | Jeff Stewart | Blue/Red | C | Mystery Booster |
76 | Sphinx's Tutelage | Slawomir Maniak | Blue | U | Magic Origins |
5 | Starscream, Power Hungry | Volta Creation | Black | M | The Brothers' War Transformers Cards |
20 | Starscream, Power Hungry | Volta Creation | Black | M | The Brothers' War Transformers Cards |
123 | Starving Revenant | Fesbra | Black | R | The Lost Caverns of Ixalan |
338 | Starving Revenant | Jorge Gutierrez Garcia | Black | R | The Lost Caverns of Ixalan |
6 | Teferi, Hero of Dominaria | Yongjae Choi | White/Blue | M | Guilds of Ravnica Mythic Edition |
207 | Teferi, Hero of Dominaria | Chris Rallis | White/Blue | M | Dominaria |
248 | Teferi, Hero of Dominaria | KNIIO | White/Blue | M | Secret Lair Drop |
66 | Teferi, Temporal Pilgrim | Magali Villeneuve | Blue | M | The Brothers' War |
293 | Teferi, Temporal Pilgrim | Cosmin Podar | Blue | M | The Brothers' War |
74 | Teferi's Talent | Dominik Mayer | Blue | R | March of the Machine Commander |
82 | Teferi's Talent | Dominik Mayer | Blue | R | March of the Machine Commander |
78 | Teferi's Tutelage | Ilse Gort | Blue | U | Core Set 2021 |
296 | Teferi's Tutelage | Ilse Gort | Blue | U | Core Set 2021 |
51 | The Locust God | Grzegorz Rutkowski | Blue/Red | S | Masterpiece Series: Amonkhet Invocations |
139 | The Locust God | Lius Lasahido | Blue/Red | M | Hour of Devastation |
219 | The Locust God | Lius Lasahido | Blue/Red | M | Ikoria Commander |
243 | The Locust God | Lius Lasahido | Blue/Red | M | Amonkhet Remastered |
335 | The Locust God | Lius Lasahido | Blue/Red | M | March of the Machine Commander |
75 | The Watcher in the Water | Chris Cold | Blue | M | The Lord of the Rings: Tales of Middle Earth |
354 | The Watcher in the Water | Chris Cold | Blue | M | The Lord of the Rings: Tales of Middle Earth |
526 | The Watcher in the Water | Chris Cold | Blue | M | The Lord of the Rings: Tales of Middle Earth |
734 | The Watcher in the Water | Pedro Correa | Blue | M | The Lord of the Rings: Tales of Middle Earth |
80 | Tolarian Kraken | Svetlin Velinov | Blue | U | Core Set 2021 |
362 | Tolarian Kraken | Svetlin Velinov | Blue | U | Jumpstart 2022 |
12 | Toothy, Imaginary Friend | Zoltan Boros | Blue | R | Battlebond |
43 | Vodalian Wave-Knight | Olivier Bernard | White/Blue | R | March of the Machine Commander |
130 | Vodalian Wave-Knight | Olivier Bernard | White/Blue | R | March of the Machine Commander |
81 | Wizard Class | Marta Nael | Blue | U | Adventures in the Forgotten Realms |